Για Το Διάστημα- Τους Πλανήτες-Το Σύμπαν
Προβολή #
# Σύνδεσμος Επισκέψεις
1   Link   NASA
Για όσους ξέρουν αρκετά καλά Αγγλικά ή για όσους θέλουν να βλέπουν τους πλανήτες χωρίς να διαβάζουν μια επίσκεψη είναι ότι πρέπει!
2   Link   ESA
Να κάτι ενδιαφέρον! Υπάρχει Ευρωπαϊκός Οργανισμός Διαστήματος και μάλιστα η χώρα μας είναι πλήρες μέλος της. Περιηγηθείτε στην ιστοσελίδα και μάθετε τα μυστικά του διαστήματος!
3   Link   Ευγενίδιο Ίδρυμα
Για μια βόλτα στα αστέρια απαραίτητο!
4   Link   Ταξίδι Στο Ηλιακό Μας Σύστημα
Ένα συναρπαστικό ταξίδι στο Σύμπαν ανάμεσα στους πλανήτες!
5   Link   Νόησις
Ένα πανέμοροφο διαδραστικό μουσείο μέσα στην ίδια μας την πόλη. Ένα μουσείο που ξεφεύγει από το είδος του μουσείου που γνωρίζαμε ως τώρα. Μια επίσκεψη θα σας πείσει!
6   Link   Ελληνική Αστρονομική Εταιρεία
Στις ιστοσελίδες αυτές παρουσιάζουνται πληροφορίες για την Ελληνική Αστρονομική Εταιρεία (ΕΛ.ΑΣ.ΕΤ.), η οποία αποτελεί τον επίσημο φορέα οργάνωσης των Ελλήνων που ασχολούνται επαγγελματικά με την έρευνα και διδασκαλία σε θέματα αστρονομίας και αστροφυσικής.
7   Link   ESA Για Παιδιά
Όσοι/ες μαθητές-τριες ξέρετε λίγα Αγγλικά ή έχετε βοήθεια από το σπίτι μπορείτε να μπείτε στην ιστοσελίδα και να παίξετε με εικόνες του διαστήματος.
8   Link   Διαστημικός Σταθμός
Μάθετε για την Ευρωπαϊκή Υπηρεσία Διαστήματος καθώς και για το Διαστημικό Σταθμό και που βρίσκεται τώρα.Μια ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα για το διάστημα που θα σας κρατήσει αρκετή ώρα ταξιδεύοντας και μαθαίνοντας σας πολλά πράγματα για το σύμπαν!

Δευτέρα, 6 Μαΐου 2024