Για Την Ιστορία
Προβολή #
# Σύνδεσμος Επισκέψεις
1   Link   Μουσεία Της Ελλάδος
Περιηγηθείτε μέσα από τη σελίδα του Υπουργείου Πολιτισμού στα Μουσεία της Ελλάδος και γνωρίστε τον Πολιτισμό για τον οποίο είμαστε όλοι υπερήφανοι που τον κοινωνούμε.
2   Link   Η Ζωφόρος του Παρθενώνα
Η ζωφόρος του Παρθενώνα, ένα μοναδικό έργο τέχνης, παρουσιάζεται σε ψηφιακή μορφή μέσα από την παρούσα εφαρμογή.
3   Link   Ίδρυμα Μείζονος Ελληνισμού
Η παρουσίαση της «Ελληνικής Ιστορίας στο Διαδίκτυο» πραγματεύεται την ελληνική προϊστορία, την πρωτοϊστορία και την ιστορία διαχρονικά. Για διευκόλυνση της έρευνας και της χρήσης των πληροφοριών ο χρόνος έχει χωριστεί σε 15 περιόδουςτορία.
4   Link   Τρισδιάστατη Ξενάγηση Στην Αγιά Σοφιά
Περιηγηθείτε μέσα στο Ναό της Αγίας Σοφίας τρισδιάστα και θα μείνετε με ανοιχτό το στόμα!
5   Link   Πολιτικά και Διπλωματικά Γεγονότα της Νεότερης Ιστορίας Μας
Επειδή αγνοούμε κάποια γεγονότα της Νεότερης Ιστορίας μας καλό θα'ταν να περιηγηθούμε σε κάποια από αυτά και να μάθουμε τι πραγματικά συνέβη έτσι ώστε ναποφύγουμε τα ίδια λάθη και για να μην επαναληφθεί η ιστορία ως φάρσα.
6   Link   Στο Σταυροδρόμι Τριών Ηπείρων
Μια Ιστοσελίδα του Υπουργείου Παιδείας η οποία αποτελείται από ενότητες που αφορούν την καθημερινή ζωή στη Βυζαντινή Αυτοκρατορία. Υπάρχουν και φύλλα εργασίας τα οποία μπορούν να συμπληρώσουν οι μαθητές/τριες μας

Τρίτη, 7 Μαΐου 2024