Εκπαίδευση-Εκπαιδευτικούς
# Σύνδεσμος Επισκέψεις
1   Link   Ψηφιακό Σχολείο
2   Link   e-selides
Ιστοσελίδα που μπορείτε να κατεβάσετε και να ανεβάσετε εργασίες όλων των τάξεων όλων των μαθημάτων.
3   Link   Εκπαιδευτικό λογισμικό διδακτικές προτάσεις
4   Link   Εργαστήρι Δημοτικού Σχολείου
5   Link   Εθνικό Κέντρο Βιβλίου
6   Link   Εγκύκλιος Παιδεία
7   Link   Εκπαιδευτικές Πύλες
32 εκπαιδευτικές πύλες υπάρχουν σ' αυτή την ιστοσελίδα. Περιηγηθείτε και βρείτε αυτό που σας ενδιαφέρει για όσα αφορούν την εκπαίδευση.
8   Link   Εκπαιδευτική Τηλεόραση
Επειδή υπάρχει και αυτή η τηλεόραση καλό θαναι να περιηγηθείτε και να ανακαλύψετε βίντεο που θα σας βοηθήσουν στην παράδοση των μαθημάτων σας.
9   Link   Υπερσύνδεσμοι Για Την Εκπαίδευση
Η τοποθέτηση των συνδέσμων ανά μάθημα καθιστά πολύ εύκολη την αναζήτηση ιστοσελίδων που θα σας διευκολύνουν συνάδελφοι/φισσες πολύ στη προετοιμασία μαθημάτων. Περιηγηθείτε!
10   Link   Σπουδαστήριο Νέου Ελληνισμού
Όταν το μεράκι και ο επαγγελματισμός συμβαδίζουν τότε δημιουργούνται ιστοσελίδες σα του Σπουδαστηρίου του Νέου Ελληνισμού. Μπορείτε να ακούσετε λογοτέχνες να απαγγέλουν κείμενα και ποιητές την ποίηση τους.Μια ιστοσελίδα με πλούσια ανθολογία κειμένων για μεγάλους και μικρούς
11   Link   Τα Βιβλία του Δημοτικού σε μορφή Word
12   Link   Sxoleio.eu
Παρουσιάζουμε στο sxoleio.eu τα 734 καλύτερα δωρεάν προγράμματα και εκπαιδευτικό λογισμικό.
Συγκεντρώσαμε και ενημερώνουμε τακτικά όλες τις ποιοτικές freeware και open source εφαρμογές.
13   Link   Χρήσιμα Για Εκπαιδευτικούς
Ιστοσελίδα χρήσιμη για όλους τους εκπαιδευτικούς για την οργάνωση του μαθήματος τους. Από τον Κόντογλου Δημήτρη.
14   Link   Η Χρήση των Χαρτών Στο Σχολείο
Ένα ρευνητικο πρόγραμμα του Διδασκαλέιου που αξίζει να επισκεφτείτε για να πάρετε αρκετές ιδέες σχετικά με τη διαδασκαλία των χαρτών.
15   Link   Μουσεία Όλου του Κόσμου
Μια καταπληκτική πύλη για χιλιάδες μουσεία σε όλον τον κόσμο. Περιηγηθείτε στις αίθουσες και στα εκθέματα των πιο αξιόλογων μουσείων του κόσμου!
16   Link   Δραστηριότητες Γραπτού Λόγου
17   Link   Οικουμενικό Πατριαρχείο
Λίγες μέρες πριν την επίσκεψή μας στην Πόλη μπορείτε να γνωρίσετε το Οικουμενικό Πατριαρχείο πριν το επισκεφτούμε!
18   Link   Πήλιουρας Παναγιώτης
Συνάδελφοι, συναδέλφισσες μια πάρα πολύ ενδιαφέρουσα ιστοσελίδα με πολλές σελίδες οδηγιών για το πως μπορείτε να δημιουργήσετε υλικό για την τάξη σας.

Δευτέρα, 6 Μαΐου 2024