ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΣΤΗΝ Α΄ ΤΑΞΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Γεώργιος Χαλκιάς
Πέμπτη, 07 Μάιος 2020 13:06

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών/τριών στην Α΄ Δημοτικού για το σχολικό έτος 2020-21 θα πραγματοποιηθούν από την Παρασκευή 15 Μαΐου έως και την Παρασκευή 29 Μαΐου 2020, ώρες 10:00 έως 12:00

Επισημαίνεται ότι τη σχολική χρονιά 2020-2021 στην Α' Τάξη του Δημοτικού Σχολείου θα φοιτήσουν οι μαθητές/τριες που γεννήθηκαν από 1-1-2014 έως 31-12-2014.

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά για την εγγραφή είναι τα εξής:

1. Αίτηση – Υπεύθυνη Δήλωση, η οποία θα δοθεί από το σχολείο και θα συμπληρωθεί από τους γονείς, με τη βοήθεια των υπεύθυνων για τις εγγραφές εκπαιδευτικών.
2. Βιβλιάριο Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π.), ή προσκόμιση άλλου στοιχείου, στο οποίο αποδεικνύεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή. Το έντυπο θα δοθεί στους γονείς από το σχολείο και θα συμπληρωθεί από τους αρμόδιους γιατρούς και θα επιστραφεί συμπληρωμένο στο σχολείο.
4. Αποδεικτικό στοιχείο της διεύθυνσης κατοικίας του μαθητή, η οποία πρέπει να βρίσκεται στα όρια της σχολικής περιφέρειας (π.χ. λογαριασμοί ΔΕΚΟ, μισθωτήριο οικίας, εκκαθαριστικό σημείωμα εφορίας κλπ).
5. Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου για την εγγραφή στο Δημοτικό.

Στο 109ο και 21ο Δημοτικά σχολεία Θεσσαλονίκης εγγράφονται μαθητές/τριες οι οποίοι κατοικούν στο Δήμο Θεσσαλονίκης και στο Δήμο Πυλαίας – Χορτιάτη.

Τις οδούς στις οποίες αντιστοιχούν οι διευθύνσεις κατοικίας των μαθητών/τριών που θα εγγραφούν  στο σχολείο μας καθώς και στο συστεγαζόμενο 109ο ΔΣ μπορείτε να τις δείτε εδώ.

Τα όρια όλων των ΔΣ θα τα βρείτε εδώ

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 13 Μάιος 2020 21:54

Πέμπτη, 23 Μαΐου 2024