ΜΕ ΜΙΑ ΒΑΛΙΤΣΑ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ … PDF Εκτύπωση E-mail
Συντάχθηκε απο τον/την Γεώργιος Χαλκιάς
Παρασκευή, 26 Ιούνιος 2020 08:17

ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΑΓΩΓΗ

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των δύο τμημάτων της Δ΄ τάξης του Σχολείου μας, υπό την καθοδήγηση της κυρίας Όλγας Γαγρίνα, εκπαιδευτικό της Θεατρικής Αγωγής, αποφάσισαν να μας ταξιδέψουν, βγάζοντας μέσα από τη βαλίτσα όλες τις αναμνήσεις τους από το μάθημα της Θεατρικής Αγωγής τη χρονιά που μας πέρασε.

Αρχικά δημιούργησαν 3 σενάρια που προέκυψαν από ισάριθμες ομάδες που δημιουργήθηκαν στο Δ1 τμήμα και συνέχισαν με ένα φιλόδοξο "project" που το υπηρέτησαν άριστα. Δούλεψαν με τον Τσάρλι Τσάπλιν, έκαναν κάλεσμα στον Αριστοφάνη και βέβαια δεν θα μπορούσε να λείπει η commedia dell arte.

«Τις περιπέτειες που θα διαβάσατε τις ζήσαμε κατά τη διάρκεια του μαθήματος της Θεατρικής Αγωγής και της Ευέλικτης Ζώνης και θελήσαμε να τις μοιραστούμε μαζί σας. Ελπίζουμε να διασκεδάσετε, να ονειρευτείτε, να φανταστείτε, να δημιουργήσετε και να νιώσετε ευχάριστα. Προσπαθήσαμε να σας βάλουμε στο δικό μας δημιουργικό και ευχάριστο κλίμα. Πιστεύουμε πως τα καταφέραμε.

Να ξεκουραστείτε και να περάσετε ένα όμορφο ήρεμο και ξέγνοιαστο Καλοκαίρι».

Ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο για να ταξιδέψουμε παρέα. https://padlet.com/olrina826/school3

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 26 Ιούνιος 2020 08:26

Σάββατο, 27 Απριλίου 2024